Fúziós utcaképek

docherty05.jpeg

Halley Docherty legújabb fúziós munkájában nagyvárosokról készült híres festményeket illeszt a Google Street View fotóira. Isztanbultól kezdve Szentpéterváron és Jeruzsálemen át New York-ig, a kollázstechnika megmutatja: az eredeti képek bár különböző forrásból valók, mégis van valami kapcsolat közöttük...

docherty11.jpeg

Eduard Gärtner: Spittelmarkt (1833) (Berlin) A Szent Gertrúd templom az 1880-as évekig állt itt.

docherty05.jpeg

Francesco Guardi festménye a velencei Szent Márk térről a Bazilika felé (1760-65). Ez a 15. századi torony 1902-ben összeomlott, a mai csak egy utánzat.

docherty20.jpeg

 ifj. David Teniers: Csoportkép Antwerpen főterén, a Grote Markt-on (1643). Nem sok minden változott.

docherty13.jpeg

Ludwig Franz Karl Bohnstedt képe a szentpétervári Nevsky Prospekt-ről (1847)

docherty19.jpeg

Jean Béraud festménye a párizsi Vaudeville színházról (1889). A színházat később megvette a Paramount és mozivá alakította, de az épület homolokzata megmaradt.

docherty16.jpeg

Edward Hopper híres Nighthawks festménye (1942). (Manhattan, New York) A pontos helyszín egyébként vitatott.

docherty14.jpeg

Fausto Zonaro az 1890-es években festette le az isztambuli Galata-hidat a rajta nyüzsgő sokasággal. Háttérben az Eminömü téren álló Yeni Cami. Ez a dzsámi klasszikus török stílusban épült 1597 és 1663 között, és a mai napig itt áll.

docherty17.jpeg

Gerrit Adriaenszoon Berckheyde amszterdami utracképe (1672) szinte semmit sem változott.

docherty06.jpeg

Jean Béraud a párizsi Champs-Élysées-t festette meg 1889-ben.

docherty08.jpeg

A Téli Palota és az Admiralitás félkör alakú épülete között található a Palota tér Szentpétervárott. Adolphe Ladurner az 1800-as években egy katonai parádét festett meg. Középen a Sándor-oszlop, ami a világ legnagyobb egy darabból álló oszlopa.

docherty09.jpeg

Eduard Gaertner festményén a berlini Operaház az 1850-es években.

docherty01.jpeg

Canaletto regattája a velencei Canal Grandén (kb. 1740)

docherty07.jpeg

Gustav Bauernfeind a jeruzsálemi Templom-hegy bejáratát festette meg (1886). A kép azt az állapotot mutatja, mielőtt a dóm kupoláját aranyszínűre festették volna.

fotó történelem vintage építészet virtuális Google

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.